Download
  • dinsdag 21 oktober 2025
  • Bellevue, Washington
  • PACCAR Inc.
 

PACCAR behaalt goede kwartaalomzet en -winsten

“PACCAR realiseerde een goede omzet en nettowinst over het derde kwartaal van 2025. De uitstekende trucks van Peterbilt, Kenworth en DAF droegen bij aan deze goede resultaten”, zei Preston Feight, chief executive officer. “PACCAR Parts en PACCAR Financial Services leverden wederom uitstekende prestaties en sterke winsten. Ik ben erg trots op onze medewerkers en dealers die voor onze klanten trucks en transportoplossingen van de hoogste kwaliteit leverden.”

 
DAF-XF-Truck-Photo-1
DAF XF
 

PACCAR realiseerde in het derde kwartaal van dit jaar een nettowinst van $590,0 miljoen, vergeleken met $972,1 miljoen over dezelfde periode vorig jaar. De omzet in het derde kwartaal bedroeg $6,67 miljard, vergeleken met $8,24 miljard in het derde kwartaal van 2024.

Over de eerste negen maanden van 2025 rapporteerde PACCAR een nettowinst van $1,82 miljard, inclusief een eenmalige last van $264,5 miljoen na belastingen in verband met civiele rechtszaken in Europa. PACCAR behaalde in de eerste negen maanden van 2025 een aangepast nettoresultaat van $2,08 miljard. De netto-omzet uit verkoop en financiële dienstverlening bedroeg $21,62 miljard.

Feight stelde verder: “De nieuwe Section 232-tarieven op trucks die in november (in de Verenigde Staten, red.) van kracht worden, moeten de komende maanden voor duidelijkheid op de markt zorgen. PACCAR is er trots op dat meer dan 90% van de in de VS verkochte vrachtwagens wordt geproduceerd in Texas, Ohio en Washington.”

Mondiale truckmarkten
De markt voor zware trucks in de Verenigde Staten en Canada wordt voor dit jaar ingeschat op 230.000 tot 245.000 voertuigen. Voor 2026 wordt verwacht dat die 230.000 tot 270.000 voertuigen groot zal zijn. “Het marktaandeel van 30,3% van Kenworth en Peterbilt dit jaar, weerspiegelt de superieure kwaliteit en operationele prestaties van onze trucks”, aldus Kevin Baney, PACCAR executive vice president.

Het aantal Europese registraties in het segment van 16 ton en hoger, zal dit jaar naar schatting tussen de 275.000 en 295.000 eenheden liggen. Voor 2026 wordt verwacht dat die markt tussen de 270.000 en 300.000 trucks groot zal zijn. “De aerodynamische, efficiënte en ongekend comfortabele DAF trucks dragen bij aan operationele prestaties van onze klanten,” zei Bart Bosmans, sales director bij DAF. “De DAF XF-truck werd in het derde kwartaal uitgeroepen tot ‘Fleet Truck of the Year’ tijdens de prestigieuze Motor Transport Awards in Londen. Een jurylid merkte op dat de truck in zijn vloot 7 - 8% zuiniger was dan die van concurrenten.”

De Zuid-Amerikaanse markt voor trucks van meer dan 16 ton zal dit jaar naar verwachting uitkomen op 95.000 tot 105.000 eenheden. Voor 2026 zal dat vergelijkbaar zijn. Lance Walters, assistent-vicepresident van PACCAR voor Zuid-Amerika, merkte op: “Zuid-Amerikaanse klanten waarderen de toonaangevende duurzaamheid en betrouwbaarheid van DAF- en Kenworth-trucks.”

PACCAR Parts boekt sterke omzet en winst vóór belastingen
PACCAR Parts behaalde een hogere winst vóór belastingen van $410,0 miljoen in het derde kwartaal van 2025, vergeleken met $406,7 miljoen in het derde kwartaal van 2024. De omzet in het derde kwartaal van 2025 bedroeg $1,72 miljard, tegenover $1,66 miljard in dezelfde periode vorig jaar. Over de eerste negen maanden van 2025 behaalde PACCAR Parts een winst vóór belastingen van $1,25 miljard, vergeleken met $1,28 miljard in dezelfde periode van 2024. De omzet over negen maanden bedroeg $5,14 miljard, tegenover $5,00 miljard vorig jaar. “PACCAR Parts levert uitstekende onderdelen en transportoplossingen voor de aftermarket,” aldus Bryan Sitko, vice-president van PACCAR en general manager van PACCAR Parts. “Technologische oplossingen zoals Managed Dealer Inventory, ‘connected’ trucks en innovatieve programma’s zoals Fleet Services bieden een uitgebreid raamwerk dat onze klanten talloze voordelen oplevert.”

De 20 wereldwijde distributiecentra (PDC’s) van PACCAR Parts, met meer dan 362.000 m² aan oppervlakte, ondersteunen meer dan 2.000 DAF-, Kenworth- en Peterbilt verkoop-, onderdelen- en servicelocaties en meer dan 350 TRP-winkels. Volgend jaar opent PACCAR een nieuw distributiecentrum met een oppervlakte 16.700 m² in Calgary, Canada, om de levering van onderdelen aan dealers en klanten in de regio te versnellen.

PACCAR Financial Services boekt zeer goede resultaten
PACCAR Financial Services (PFS) behaalde een winst vóór belastingen van $126,2 miljoen in het derde kwartaal van dit jaar, vergeleken met $106,5 miljoen in het derde kwartaal van 2024. De omzet in het derde kwartaal van 2025 bedroeg $565,3 miljoen, tegenover $536,1 miljoen in dezelfde periode vorig jaar. Over de eerste negen maanden van 2025 behaalde PFS een winst vóór belastingen van $370,5 miljoen, vergeleken met $331,6 miljoen vorig jaar. De omzet over negen maanden bedroeg $1,64 miljard, tegenover $1,56 miljard een jaar eerder.

Craig Gryniewicz, vice-president van PACCAR, zei: “PFS behaalde zeer goede resultaten in het derde kwartaal dankzij een hoogwaardige portefeuille en een verbeterende markt voor gebruikte trucks. PFS is toonaangevend met zijn superieure Kenworth-, Peterbilt- en DAF-producten, innovatieve technologieën voor kredietaanvragen en leningbeheer en ondersteuning van klanten in alle fasen van de bedrijfscyclus.” PFS opent dit jaar een centrum voor gebruikte trucks in Warschau, Polen, om de verkoop van gebruikte trucks in Centraal-Europa te vergroten.

PFS heeft een portfolio van 229.000 trucks en trailers, met totale activa van $23,02 miljard. PacLease, een grote full-service truckverhuurder met een vloot van 39.000 voertuigen, is hierbij inbegrepen.

Terren Drake, president van PACCAR Financial Corp., zei: “De sterke balans van PACCAR, aangevuld met A+/A1 kredietratings, stelt PFS in staat uitstekende toegang te hebben tot de markt voor commercial paper en medium-term notes. PFS gaf in de eerste negen maanden van het jaar voor $2,37 miljard aan medium-term notes uit ter ondersteuning van het groeiende marktaandeel. PFS ondersteunt op winstgevende wijze de verkoop van PACCAR-trucks in 26 landen op vier continenten.”

Kapitaalinvesteringen en onderzoek & ontwikkeling
Dankzij uitstekende langetermijnwinsten, een sterke balans en een consistente focus op kwaliteit, technologie en productiviteit, heeft PACCAR de afgelopen tien jaar $9,1 miljard geïnvesteerd in nieuwe en uitgebreide faciliteiten, innovatieve producten en nieuwe technologieën. In het derde kwartaal van 2025 investeerde PACCAR $156,0 miljoen in kapitaalprojecten en $111,0 miljoen in onderzoek en ontwikkeling. Brice Poplawski, senior vice-president en CFO, zei: “De kapitaalinvesteringen worden in 2025 geraamd op $750 - 775 miljoen en de uitgaven voor onderzoek en ontwikkeling op $450 - 465 miljoen. Voor 2026 verwacht PACCAR $725 - 775 miljoen te investeren in kapitaalprojecten en $450 - 500 miljoen in onderzoek en ontwikkeling. PACCAR investeert in nieuwe generaties schone diesel- en alternatieve aandrijflijnen, geïntegreerde ‘connected vehicle’-diensten, uitbreiding van productiecapaciteiten en geavanceerde rijhulpsystemen die waarde creëren voor klanten.”

De nieuwe motorrevisiefabriek van $35 miljoen en 4.600 m² in Columbus, Mississippi, opent volgend jaar.

Fabriek voor elektrische batterijcellen en AI-investeringen
De batterij-joint venture van PACCAR, Amplify Cell Technologies, boekt goede vooruitgang met de bouw van een fabriek van 241.500 m² in Byhalia, Mississippi. PACCAR is van plan de lithium-ijzerfosfaatbatterijen van Amplify toe te passen in hybride en volledig elektrische trucks van Kenworth, Peterbilt en DAF. De fabriek mikt op een start van de productie van batterijcellen in 2028.

PACCAR benut de kracht van kunstmatige intelligentie (AI) om operationele kosten te verlagen en prestaties te verbeteren voor zowel het bedrijf als haar klanten. “Door AI in te zetten, heeft PACCAR de tijd en kosten voor het upgraden van zijn IT-infrastructuur verlaagd,” aldus John Rich, senior vice-president en chief technology officer van PACCAR. “Onze voorspellende analysetechnologie gebruikt AI om voertuigserviceparameters te voorspellen en te implementeren, wat de inzetbaarheid van voertuigen voor onze klanten verhoogt.”

Dit is een samenvatting van het complete persbericht dat in het Engels

 

PACCAR Contact: 
Ken Hastings
   
ken.hastings@paccar.com